Obklady v koupelnách

Stylová střídmost, použití světlých barev, vhodný formát, to jsou obvykle tipy pro rekonstrukci či renovaci panelákové koupelny. Čím menší prostor, tím více je však nutné o něm přemýšlet. Do malé koupelny se musí vše vejít a zároveň ji každý touží mít krásnou.

V současné době už pomalu přestává platit pravidlo malá koupelna = malé formáty obkladů. Se sílícím trendem zvětšování formátů se stále více prosazuje použití těchto větších formátů obkládaček do koupelen panelákových rozměrů.Větší obklady do koupelny (např.  20 x 60, 30 x 60  až 60 x 60 cm) položené s velmi úzkými spárami obkládané plochy sjednotí, dodají jim eleganci a opticky je zvětší. Vzhledem k redukovanému množství spár se takto obložené stěny i lépe udržují. Celkovému odlehčení prostoru prospějí i světlé barvy obkladů doplněné zajímavými dekoracemi. Vertikálně kladené dekorace a formáty obkladů jsou dynamizujícím prvkem, kdežto obkládačky a listely použité horizontálně působí uklidňujícím dojmem. Dlažba z podlahy často přechází na stěnu a plní tak svoji dekorativní úlohu.

Skvělým dekoračním i praktickým prvkem jsou mozaiky. Zejména ve světlých barvách jsou pro renovaci malé koupelny ideální. S jejich pomocí zaoblíte hrany, obložíte polici či umyvadlo a prostor tak příjemně zútulníte. Mozaiky v menší koupelně kombinujte s větším formátem obkladu, docílíte tak patřičného efektu. V malé koupelně je vhodné listely použít i vertikálně, opticky tak zvýší prostor mezi podlahou a protáhnou případný nižší panelákový strop.
Velmi účinnými pomocníky se vám v malé koupelně stanou zrcadla a vhodně použité umělé osvětlení. Koupelnu doslova oživí nasvícení všech míst, kde se pohybuje vodní hladina, jako je vana nebo umyvadlo. Odlesky světla a zrcadlení skvěle oživí koupelnový prostor.

Proč vybrat nás?

icon-1

Profesionální
tým specialistů

icon-2

Zajištění
kvality práce

icon-3

Dodržování
termínů

icon-4

Rozumné
ceny

Recenze zákazníků

Neristav mi zařídil kompletní rekonstrukci rodinného bytu. Vše proběhlo rychle a bez jediného problému. Mohu jedině doporučit.
Jana K.
Obrovské díky Neristavu! Kancelářské prostory naší firmy jsou naprosto úchvatné, rekonstrukce proběhla skvěle.
Petr D.
Nechali jsme si postavit dům, práce byla od A do Z provedena přesně podle našich požadavků a bydlí se nám perfektně.
Anežka L.

Máte dotazy?

Obraťte se na naše specialisty* * Zdarma a nezávazně