Obklady do kuchyně – podle čeho je vybírat?

V oblasti keramických obkladů a dlažeb představují obklady do kuchyně samostatnou kapitolu. Přinášíme pár základních tipů pro jejich správný výběr.

Materiály v kuchyni musí ladit

Obklady do kuchyně by měly ladit nejen s kuchyňskou linkou, ale i s materiálem použitým na podlaze a se samotným prostorem kuchyně. Jiné materiály se hodí do malých bytových kuchyní, jiné do prostorných obytných kuchyní, které obvykle dominují rodinným domům. Do členité kuchyně starého selského stavení či do místnosti zařízené v historizujícím stylu je třeba volit jiný typ kachlí než vyžaduje moderní prosvětlená kuchyň. K barevnému interiéru s mnoha doplňky je pak vhodné volit spíše obklady decentnějších odstínů a naopak, když je interiér záměrně pojatý spíše střídmě, není od věci oživit jej nějakým zajímavým dekorem. Při rozhodování o volbě formátů obkladů pak obecně platí, že velké prostory snesou i velké formáty, do menších místností je lepší vybírat obklady menších rozměrů.

Nezapomínejme na funkci

Kuchyňské obklady by měly být nejen krásné, ale i praktické. Důraz by tedy měl být kladen na snadnou údržbu. Tu nabízí kalibrované obklady, které lze lepit s minimálními spárami, které se pak nezanášejí žádnými nečistotami. Stejně tak je vhodné volit obklady s hladkým povrchem, který se dobře umývá. Ideálním řešením jsou tedy velkoformátové kalibrované obklady, jež se dodávají i v rozměrech 3x1 m.

Design pro zastánce všech stylů

Díky mimořádně pestrému výběru obkladů si dnes přijde na své opravdu každý: zastánci moderních stylů reprezentovaných například extrémně tenkými a přitom velmi odolnými velkoformátovými obklady, i ti, kdo obdivují rustikální a historické obklady a dlažby. Některé typy obkladů, především menší formáty, nabízejí možnost zajímavých kombinací barev i vzorů. Oblíbený je napříkladretro styl nebo pestrý Shabby Chic s květinami či útulný styl á la Provence se zvýrazněnými spárami. Popularitu dnes získávají i efektní hexagonální obklady, stále oblíbené jsou i mozaiky, jež nabízejí zajímavé kombinace barev i vzorů.

Proč vybrat nás?

icon-1

Profesionální
tým specialistů

icon-2

Zajištění
kvality práce

icon-3

Dodržování
termínů

icon-4

Rozumné
ceny

Recenze zákazníků

Neristav mi zařídil kompletní rekonstrukci rodinného bytu. Vše proběhlo rychle a bez jediného problému. Mohu jedině doporučit.
Jana K.
Obrovské díky Neristavu! Kancelářské prostory naší firmy jsou naprosto úchvatné, rekonstrukce proběhla skvěle.
Petr D.
Nechali jsme si postavit dům, práce byla od A do Z provedena přesně podle našich požadavků a bydlí se nám perfektně.
Anežka L.

Máte dotazy?

Obraťte se na naše specialisty* * Zdarma a nezávazně